برای ما فرقی ندارد که دشمن از چه نقطه‌ای قصد تعدی به نظام را داشته باشد

 

رزمایش

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ گفت: در مرحله پایانی این رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ واحدهای مختلف نیروهای زمینی سپاه، از جمله قرارگاه ثامن الائمه، لشگر ۵ نیروی یگان‌های ویژه واکنش سریع، واحدهای توپخانه، هوانیروز، جنگال و پهپادها حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، سرتیپ علی اکبر پورجمشیدیان صبح امروز در حاشیه آخرین مرحله رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ نیروی زمینی سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز روز سوم و پایانی این رزمایش است که طی آن واحدهای مختلف نیروهای زمینی سپاه از جمله قرارگاه ثامن الائمه، لشگر ۵ نیروی یگان‌های ویژه، واکنش سریع، واحدهای توپخانه، هوانیروز، جنگال و پهپادها حضور خواهند داشت.

وی افزود: در مرحله نخست روز پایانی رزمایش واحدهای یگان ویژه واکنش سریع به محل تجمع دشمن یوروش می‌کنند و کار خود را پیگیری خواهند کرد.

پورجمشیدیان ادامه داد: همچنین نقص و انهدام کامل امکانات دشمن فرضی توسط هلی‌برن به یگان‌های ویژه واکنش سریع پیگیری می شود، تا نیروهای دشمن فرضی در حال فرار را منهدم کنند.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ همچنین با اشاره به آزمایش راکت‌های هوشمند در این رزمایش اظهار کرد: ما راکت‌های هوشمند خودمان را در سه خط بالای ۱۰۰ کیلومتر، ۱۰۰ کیلومتر و زیر آن امتحان کردیم و این سامانه‌ها به صورت هوشمند در اختیار یگان‌های نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است. ما همچین راکت‌های زمین به هوا، سامانه میثاق ۲ را امتحان و آنها را بهینه سازی و هوشمند کرده‌ایم.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ با بیان اینکه برای ما تفاوت نمی‌کند که دشمن از چه نقطه‌ای قصد تعدی به نظام داشته باشد، گفت: این رزمایش با هدف نشان دادن آمادگی و تلاش مجاهدت رزمندگان نیروی زمینی سپاه انجام شده است.